Kukurydza

Kukurydza zwyczajna (Zea mays)

Roślina mało popularna w naszej codziennej diecie, jeżeli już stosowana to w postaci przetworów, konserwowana w zalewie. Niestety taka forma pozbawia ja najcenniejszych jej właściwości. Ma dobroczynny wpływ na cały układ moczowy oraz nadnercza. Najbardziej wartościowe są  ziarna, znamiona (czyli włosy okalające kolbę ) oraz pyłek. Znamiona kukurydzy są bardzo skuteczne w leczeniu zapalenia pęcherza, cewki moczowej oraz prostaty, maja również wpływ na redukcje obrzęków, bardzo często powodowaną właśnie wysokim stężeniem żeńskich hormonów – estradioli.

Bardzo trudno dostępny pyłek kukurydzy pod względem zawartości witamin i minerałów jest podobny do pyłku sosnowego i jest on stosowany w tym samym celu. Wchodzi on w skład mi. Cerniltonu, który jest z powodzeniem stosowany do leczenia chorób prostaty. Pyłek kukurydzy pobudza również wydzielanie hormonu lutenizującego LH , który łączy się z receptorami komórek Leydiego jader nasilając produkcje testosteronu.

Należy spożywać świeże ziarna kukurydzy a ze względu na swoja mączną i gęsta konsystencje polecamy sporządzanie koktajlu w połączeniu z selerem, dzięki temu poprawiamy nie tylko smak koktajlu, ale i jego właściwości działania na nerki i nadnercza.

Sugerowane spożycie: 60-120 ml soku z ziaren (najlepiej z sokowirówki)

W postaci nalewki lub naparów można również stosować znamiona kukurydzy
Nalewkę stosujemy po 3-6 ml trzy razy dziennie.

ZIELONY KOKTAJL ANDROGENOWY ORAZ NA NERKI I NADNERACZA

2 świeże łodygi selera naciowego
1 szklanka ziaren kukurydzy
½ świeżego ogórka
1 duży liść kapusty
½ szklanki świeżego szpinaku
Można dodać 1-3 rzodkiewek

Produkty zmiksować w blenderze

Każdy ze składników koktajlu bo skarbnica witamin i minerałów dodatkowo ogórek wzmaga działanie moczopędne, poprawia smak i konsystencję, kapusta i szpinak to rezerwuary wapnia i witamin A  natomiast rzodkiewka zawiera rafaninę, substancje która reguluje wydzielanie tyroksyny i kalcytoniny. Kalcytonina reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową po przez obniżanie poziomu wapnia we krwi po przez wbudowywanie go w kości.  Regularne spożywanie rzodkiewek normalizuje czynność hormonalną tarczycy i doskonale uzupełnia braki siarki w organizmie.